Novinky

08.10.2014
Zveřejnili jsme program přednášek a workshopů. Neváhejte se registrovat.


27.11.2013
Videozáznamy uvolněny. Dlouhé zimní večery budiž pochváleny.


07.10.2013
Hledáme dobrovolníka na výpomoc při časování videí


31.10.2013
Pozor! Museli jsme upravit rozvrh workshopů.


13.10.2013
Kompletní program... Zveřejněn!


TOPlist

RSS kanál

Syndikovat obsah
Domů | Historie | 2013 | Poděkování

Poděkování

Pauza Osmý ročník konference LinuxAlt proběhl o víkendu 2. a 3. listopadu 2013 na půdě FIT VUT v Brně-Králově Poli.

I letos se na její realizaci podílely společnosti Liberix o.p.s a její skupina Linux v Brně, Red Hat Czech a Fakulta informačních technologií VUT v Brně včetně Studentské unie (SU FIT). Akci a její účastníky partnersky podpořilo osm firem: DataScript s. r. o., FlexiBee Systems s.r.o., ICT Pro s.r.o., Laboratoře CZ.NIC, NANO Solution s.r.o, OKsystem s.r.o., PERSPEKTIVA CZ s.r.o. a jediný zahraniční partner skHosting.eu s.r.o.. Mediálním partnerem letošního ročníku byl server Root.cz.


Bedlivě sledujeme LinuxAlt se zaměřuje na propagaci open-source softwaru, svobodného softwaru a dalších otevřených technologií inspirovaných myšlenkami GNU. Prezentován je široký záběr témata od nasazení GNU/Linuxu doma, ve firmě nebo ve škole, přes používání nejrůznějších programů a řešení úskalí s tím spojených po vývoj mobilních aplikací, práci s hardwarem či 3D tisk.

V podání 35 přednášejících na konferenci zaznělo 24 přednášek a proběhlo 8 workshopů, což dohromady činí 40 hodin. Sobotní blok navštívilo přes 350 návštěvníků. Druhý den se potvrdila obvyklá nižší účast a činila 210 osob. Našlo se však dost těch, kteří přišli jen na neděli, tudíž unikátních osob bylo přibližně 500. Po celou dobu konference byly k dispozici tři sály (jeden jako technické zázemí) a dvě učebny pro workshopy.
Možnost odreagovat se a zároveň se vzájemně lépe poznat využila v rámci páteční a sobotní párty pětina všech účastníků.


Děkujeme všem partnerům – bez jejich podpory by se akce nemohla uskutečnit. Lektorům patří náš dík za ochotu předstoupit před posluchače a také za to, jak atraktivní témata si připravili. Nechceme zapomenout ani na ty, kteří věnovali svůj čas zaslání témat, a na něž z kapacitních důvodů nedošlo. Návštěvníkům pak děkujeme za účast a vytvořili výbornou atmosféru, která vydržela po dva dny a dvě noci. Bez nich by konference pochopitelně postrádala smysl.

A o tom to je

Partneři

Generální partneři akce

FIT VUT Brno

Red Hat


Hlavní partneři

Root.cz - linux, open source a free software

Perspektiva - ITJobs

: Windows VPS, Virtuálne a dedikované servery

Napájecí zdroje a adaptéry nejen pro notebooky

OKsystem

ICT Pro s.r.o.

FlexiBee Systems

CZ.NIC LABS

DataScript s. r. o.

Sledujte nás


Pořadatelé

sdružení OpenAlt z.s.

Studentská unie FIT